Metoda paní Mojžíšové

Vlastní vyšetření podle paní Mojžíšové (metoda na neplodnost žen) se provádí ve dvou dnech za sebou, 1. týden po menstruaci.

  • 1. den    
    1. týden po menstruaci
    • První den se provádí vyšetření a mobilizace kostrče (velmi šetrným způsobem) a odstraňují se bloky na páteři a SI skloubení (spojení mezi kostí kyčelní a kostí křížovou). Současně se naučíte prvních 6 cviků. Dozvíte se jak co nejlépe a pohodlně sedět, ležet a nosit lehké i těžké předměty, aby se bloky na páteři, žebrech a pánvi znovu neopakovaly.
  • OBJEDNAT

Každá další kontrolní návštěva se provádí 1. týden po menstruaci 1x za měsíc.

Při návštěvě po prvním měsíci se zkontroluje Vaše cvičení, které je nutné cvičit pravidelně každý den, aby bylo dosaženo optimálního držení těla. Současně budete znovu vyšetřeni a budou provedeny zase všechny mobilizace páteře, žeber a SI, bude-li to třeba. K daným 6 cvikům se naučíte ještě další nové 3 cviky. A vše bude opět znovu zkontrolováno za měsíc. V případě jakýchkoliv dotazů a jiných nových problémů je dobré se dostavit ke kontrole dříve, vše se řídí podle Vašich individuálních potřeb.

Cvičení by mělo trvat alespoň 6 měsíců, aby se svaly vypracovaly a umožnily , aby pánev byla držena v ideální poloze.
​​​​​​​

Byla-li u Vás dle gynekologického lékaře
stanovena diagnoza 
FUNKČNÍ ŽENSKÁ STERILITA,
tak je tato metoda opravdu vhodná.

Informace o metodě

Publikace

O této metodě již bylo podrobně psáno v knize "Metodika Ludmily Mojžíšové" od paní Novotné (fyzioterapeutky). Nepřísluší mi hodnotit, zda je zde vše popsáno ideálně. Faktem je, že paní Mojžíšová si přála, aby veškeré její zkušenosti byly předávány pouze prakticky a proto se snažila veškeré svoje zkušenosti naučit kolegyně a kolegy, kteří ji byli na blízku. Aby tuto metodu mohli zase předávat dál. Je samozřejmě také pravdou, že každý fyzioterapeut je individualita a každý pracuje svou vlastní technikou, která ale vychází vždy z určitého konceptu, jako např. zde z metodiky paní Mojžíšové.

Studium

Já sama jsem měla možnost setkat se s paní Jedličkovou, která byla vyškolena přímo paní Mojžíšovou a je oprávněna školit další kolegyně v této metodě a získala jsem tak oprávnění léčit pacienty s využitím této metody. Současně spolupracuji s paní MUDr. J. Letákovou, která navštěvovala paní Mojžíšovou a jako mnoho jiných lékařů a vysokoškolsky vzdělaných fyzioterapeutů (Doc. Kolář a další) se učila její způsob uvolňování blokád.

Doporučení

Pokud se mě osobně týče, tak každému pacientovi vždy doporučím i příslušnou literaturu, kde se může dozvědět více informací, než jen ústním podáním, ale zároveň každému vysvětluji, že nelze uniformě cvičit jen dle přiloženého návodu. Protože každý člověk je jedinečný a proto je vhodný individuální přístup a zhodnocení, zda-li daná terapie je vhodná, či nikoli a hlavně, jak ji dále každý pacient je schopen provádět - cvičit ( Stažení souboru v PDF ).